Blerje e sigurtë, produkte natyrale të garantuara.

? Mjaltë Hemani nga Sidri i bekuar ”SIDR HONEY ©” ⤵

Rate this post
banner
Rate this post

?Dobitë:

 • Shton nivelin e hormonit të shtatëzanisë ”Progesteron”  ✔
 • E dobishme për mbajtjen e fetusit në 3 mujorin e parë të shtatëzanisë ✔
 • Forcon trupin dhe e ruan dukjen rinore, ✔
 • E dobishme për zvogëlimin e gjëndrrës së rritur prostatike ✔
 • Luan rrol të veçantë në mjekimin e infeksioneve virale të Mëlçisë ✔
 • Mjekon aneminsë sepse rritë prodhimin e qelizave të gjakut ✔
 • E freskon shpirtin, ✔
 • E stimulon mëlcinë dhe zemrën, ✔
 • E ushqen zemrën me energjinë e domosdoshme , ✔
 • Pastron arteriet, e qetëson trupin, ✔
 • Rregullon temperaturën e trupit, ✔
 • Shëron sinuzitin  ✔
 • Zvogëlon gurëzit. ✔
 • Ndihmon në rezistencën trupore dhe rrit imunitetin e trupit të njeriut. ✔
 • Mjalti i Sidrit është pastrues dhe laksativ, ✔
 • Pastron zorrët nga papastërtitë ✔
 • Hapë kanalet e mbyllura të mëlçisë,të veshkave dhe të fshikëzës urinare, ✔
 • Ndalë kollitjen dhe mjekon oreksin e dobët. ✔
 • Ndihmon gjithashtu në shërimin e tërbimit dhe kafshimit të qenit. ✔
 • Kundërhelm për përdoruesit e drogës ✔
 • Kundërhelm për shërimin e ngrënies së rastësishme të bimëve helmuese, ✔
 • Largon morrat, mbytë parazitët etj. ✔
 • Zbutë flokët, i forcon dhe përmirëson rritjen e tyre. ✔
 • Shton mprehtësinë e shikimit, ✔
 • I zbardhë dhëmbët, ✔
 • Mjekon infeksionet me bakterie më rezistente ✔
 • Forcon mishin e dhëmbëve dhe eliminon sëmundjet e mishit të dhëmbëve. ✔
 • Mjalti i Sidrit është plotësues dhe tretës i jashtëzakonshëm. ✔
 • Hapë poret e enëve të gjakut dhe e lehtëson rrjedhjen e mestruacioneve ✔
 • Burim energjie, ndihmon në rritjen e fuqisë seksuale, ✔
 • Këshillohet përdorimi i tij për ata të cilët janë të plogësht, ✔
 • Këshillohet për gratë shtatzëna. ✔
 • Këshillohet të përdoret nga të gjitha moshat fëmijet, të rritur dhë të moshuar. ✔7

? Plotësishtë natyral l?
? Thjeshtë dhe efikas ?
? Pa efekte anësore ?

Përmbajtja  ⤵:

✏ Karbohidrate , protein, yndyrë
✏ Acidi Folik ✏ Hekur, kalcium, magnez, zink, sulfur
✏ Vitaminat A,E,C dhe Beta-Karetin ✏ Niacina
✏ aminoacide etj.  ✏ Vitaminë A ✏ Vitaminë C
✏ Vitaminë D ✏ Vitaminë E (Alpha Tocopherol)
✏ Vitaminë K ✏ Thiaminë ✏ Triterpene,
✏ Riboflavin ✏ Niacinë ✏ Jujuboside A, jujuboside B
✏ Vitaminë B1, B2, B6 ✏ Acide Stearic, oleik, palmitic, linoleic,
✏ Betaine ✏ Pantothenic Acid ✏ Folate
✏Choline ✏ Kalcium, hekur, magnez, zink, bakër, mangan , selenium etj.
✏amilaza, katalaza, kozimaza, citokromi.✏dehidrogjeneza, diaforeza, pektaza dhe fosfataza.

”SIDR HONEY©” ⤵ ,duhet të përdoret në lukth të thatë (1 orë para ushqimit ose 3 orë pas) dy herë në ditë pra në mëngjes dhe para gjumit 1 lugë e mesme (lugë kafeje) e cila tretet në një gotë me ujë mesatarisht të ngrohtë apo qumësht.

Për gratë shtatëzëna për mbajtjen e fetusit: përdoret një lugë e vogël (çaji) në mëngjes dhe mbrëmje, 3 muaj pa ndërprerë. Kjo dozë pihet përgjatë shtatëzanisë, sepse ndihmon në ritjen e fëmiut dhe në imunitetin e tij gjatë tërë jetës.

?Vërejtje: Të mos përdoret kursesi nga fëmijët nën moshën 2 vjeçare.
?Produktin ua dërgojmë në: Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni. Gjithashtu në çdo vend të BE-se dhe USA.

Çmimi për një tegull 610gr është 35 euro
Paketa fillestare me 2 tegulla është 65 euro

VËREJTJE: Ndalohet që pa lejen tonë të bëhet shfrytëzimi, kopjimi, modifikimi apo çfarë do lloj forme e marrjes së shkrimeve apo fotove tona dhe përdorimi i tyre për përfitime materiale.

”MOS E VJEDHË DJERSËN E HUAJ”

1

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Tё gjitha tё drejtat autoriale i takojnё faqes \\\'\\\'HallallShop\\\'\\\'. Pёr mё shumё kontakto: dr.abdurrezak@hotmail.com
Loading...